Yaş Çay Sezonu Öncesi Bölge Sayl…

AK Parti Rize Milletveki…

Tarımcının bankalara olan borcu?

Covid-19 salgını ile bir…

Polatlı soğanı 81 ile dağıtılaca…

Salgın sürecinde tüketim…

Bakan Pakdemirli; “GÜBRE DESTEĞİ…

T.C. Tarım ve Orman Baka…

COVID 19 Salgını Sonrası Yeni Ne…

T.C.Tarım ve Orman Bakan…

Gübre fiyatlarında artış peraken…

Adapazarı Tarımcılar Oda…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Polatlı soğanı 81 ile dağıtılacak!

Salgın sürecinde tüketimin düşmesi nedeniyle üreticilerin depolarında kalan soğan ve patatesin alınarak vatandaşlara dağıtılması yönündeki Cumhurbaşkanlığı iradesine dayanarak harekete geçen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Türkiye’nin soğan deposu konumundaki Polatlı’dan üreticilerden ilk soğan alımını gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, toplanan ürünlerin ramazanda valilikler eliyle tüm Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi. Hasdemir, “Devletimiz eken çiftçimizin yanındadır. Bir taraftan vatandaşımızın ürettiği ürünler değer bulurken diğer taraftan mübarek ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu ürünler ulaştırılarak önemli bir çalışma yürütülmektedir” dedi.

ÇİFTÇİMİZ EKMEYE DEVAM ETSİN

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz da üreticinin elinde ne kadar soğan varsa TMO tarafından alınacağını ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağını belirterek, “Çiftçimiz ekmeye devam etsin. Bakanlığımız her zaman çiftçimizin yanında yer almaya devam edecektir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ