MEGA MAYIS / 24-27 Mayıs

Devamı için Tıklayını…

Büyük Bahar Kampanyası 19-22 Nis…

Devamı için Tıklayını…

Farklı Tasarımlarıyla Piercing Ç…

Tarihine bakıldığınd…

Trendyol 15-18 Mart Arası SÜPER …

Devamı için Tıklayını…

Yaş Çay Sezonu Öncesi Bölge Sayl…

AK Parti Rize Milletveki…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

COVID 19 Salgını Sonrası Yeni Nesil Tarım

T.C.Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin düzeltmenliğinde hazırlanan “Salgın Sonrası Yeni Nesil Tarım” adlı kitap okuyucusuyla buluştu. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin düzeltmenliğini yaptığı “Salgın Sonrası Yeni Nesil Tarım” adlı kitap, okurların beğenisine sunuldu. Türk Tarım ve Orman Dergisi’nde yer alan habere göre, Korona Virüs COVID-19 le birlikte her alanda yeniden oluşturulan yaşam koşullarının tarımsal süreçlere etkisini irdeleyen kitap, yaşanan değişimin tarımda yeni nesil uygulamalara geçilmesini zorunlu duruma getirdiğine değiniliyor.  Kitapta her bölüm tek başına incelendiğinde, tarımsal üretimin ve tarımsal teknolojilerin farklı alanlarında yeni nesil uygulamalar hakkında okuyucuyu bilgilendirmeye yönelik iken tüm bölümler bir bütün halinde değerlendirildiğinde, salgın sonrası yeni nesil tarım olarak adlandırdığımız izlemin ana ögesi ortaya çıkıyor.

Kitabın ilk yarısında, ağırlıklı olarak salgın dönemi ve ardından bitkisel ve hayvansal üretimde sürdürülebilirlik, gıda arzının güvencesi ve gıdanın sağlıkla ilgili güvenliği konuları ele alınmış. Bu kapsamda, bitkisel üretim teknikleri, bitki besleme, bitki koruma ve hayvansal üretim teknikleri ile gıda iş kesimindeki gelişmeler incelenmiş. İkinci yarısında ise tarımsal sistemlerin analizi ve modelleme, Tarım 4.0, hassas tarım uygulamaları, tarımsal ürün tedarik zincirinde güncel riskler ve fırsatlar ile salgın dönemi ve ardından tarımsal eğitim değerlendirilmiş.

BAKAN PAKDEMİRLİ’NİN 5’İNCİ KİTABI

Bakan Pakdemirli’nin düzeltmenliğinde daha önce “Küresel Ekonomiye Yön Veren Yeni Teknolojiler, Türkiye’de Geçmişten Günümüze Tarım Politikaları ve Ekonomisi, Ekonomi Ekseninde Türkiye’de Geçmişten Günümüze Kültür ve Turizm Politikaları, Salgın Ekseninde Küresel Değişim ve Yeni Ekonomik Düzen, Türkiye’nin Geçmişten Günümüze Meteoroloji Politikaları ve izlemleri” adlı 4 ayrı kitap daha yayınlanmıştı.

Bu 5 kitap ise ele aldıkları konularla ilgili geçmiş ve günümüzdeki örnekleri ayrıntıları ile inceleyip, gelecekteki uygulamalar ve planlamalar hakkında da bilgi ve analizlere yer veriyor.

2021 Tarımvizyon

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ