MEGA MAYIS / 24-27 Mayıs

Devamı için Tıklayını…

Büyük Bahar Kampanyası 19-22 Nis…

Devamı için Tıklayını…

Farklı Tasarımlarıyla Piercing Ç…

Tarihine bakıldığınd…

Trendyol 15-18 Mart Arası SÜPER …

Devamı için Tıklayını…

Yaş Çay Sezonu Öncesi Bölge Sayl…

AK Parti Rize Milletveki…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

BAT’da COVID-19 için Aşı Geliştirme Yarışına Katıldığını Açıkladı.

British American Tobacco (BAT) yeni, hızlı büyüyen bir tütün bitkisi teknolojisi kullanarak COVID-19 için potansiyel bir aşı geliştirme yarışına katıldı. 

BAT’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki biyoteknoloji şirketi Kentucky BioProcessing (KBP), COVID-19 için potansiyel aşı geliştiriyor ve şu anda klinik öncesi testlerde. BAT ve KBP, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), ABD Biyomedikal İleri Araştırma ve Geliştirme Kurumu (BARDA) ve Birleşik Krallık Sağlık ve Sosyal Bakım Departmanı ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.

Kingsley Wheaton, Pazarlama Müdürü
Kingsley, 1 Ocak 2019’da Pazarlama Müdürü olarak atandı. 2012 yılında Yönetim Kurulu’na katıldı ve o zamandan beri çeşitli roller üstlendi.

İngiltere’deki Ian News Live’da Sky News’de yayınlanan bir röportajda, BAT’ın Pazarlama Direktörü Kingsley Wheaton, potansiyel aşı ile ilgili çalışmalarının kar amacı gütmeden gerçekleştirildiğini söyledi. KBP, potansiyel bir antijenin gelişmesine yol açan COVID-19’un genetik dizisinin bir bölümünü klonlamıştır. Antijen daha sonra üreme için tütün bitkilerine sokuldu. Hasat üzerine, antijen saflaştırılmıştır ve şu anda klinik öncesi testlere tabi tutulmaktadır.

Gelişimdeki potansiyel aşı , geleneksel aşı üretim teknolojisine göre çeşitli avantajlara sahip olan BAT’ın tescilli, hızlı büyüyen tütün bitkisi teknolojisini kullanmaktadır. Tütün bitkileri insan hastalıklarına neden olan patojenleri barındıramadığı için potansiyel olarak daha güvenlidir. Ayrıca daha hızlıdır, çünkü aşı elementleri tütün bitkilerinde çok daha hızlı birikir – tütün bitkilerinde 6 hafta, geleneksel yöntemler kullanılarak birkaç ay. Gelişmekte olan aşı formülasyonu, genellikle soğutma gerektiren geleneksel aşıların aksine, oda sıcaklığında stabil kalır. Son olarak, tek bir dozda etkili bir bağışıklık tepkisi verme potansiyeline sahiptir.

https://www.bat.com/group/sites/UK__9D9KCY.nsf/vwPagesWebLive/DOBN8QNL

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ