Genometik İnek ne demek?

Son günlerde Tarım ve Hay…

Gurme Sucukları meğer domuz etin…

T.C. Tarım ve Orman Bakan…

Süt üreticileri belediye tabelas…

Konya'nın Derebucak B…

Soyer, yangının yaralarını soluc…

İzmir Büyükşehir Belediye…

GKYB Başkanı Türkman, hizmetleri…

Gaziantep Koyun Keçi Yeti…

Tarım Danışma Kurulu Toplantısın…

Tarım Emekçisi İlkem Umut…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Ziraat Odası varsa Çiftçinin parası ile var.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, aidat ücretiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bayraktar, “Çiftçi aidat veriyor. Ziraat Odası’nın başkanı olabilirsiniz. Ben de Genel Başkan olabilirim. Çiftçinin verdiği oylarla buradayız. Çiftçi patron. Para vermezse Ziraat Odası olmaz. Bu projeler hayata geçmez. Oturulan koltuk bile değerli çiftçilerin” dedi.

Seydikemer Ziraat Odası’nın Zirotar A.Ş. tarımsal ürün şirketinin açılışında konuşan Bayraktar, “Çiftçi aidat veriyor. Ziraat Odası’nın başkanı olabilirsiniz. Ben de Genel Başkan olabilirim. Çiftçinin verdiği oylarla buradayız. Çiftçi patron. Para vermezse Ziraat Odası olmaz. Bu projeler hayata geçmez. Oturulan koltuk bile değerli çiftçilerin. Gelen aidatları son kuruşuna kadar çiftçi için doğru bir şekilde kullanamazsak ve onlarla helalleşemezsek bizim iki yakamız bir araya gelmez. Bunun bilincinde olmamız lazım” şeklinde konuştu.

Çiftçinin temsil edilmediği genel kurulda seçildi.

TZOB’un geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan Merkez Birliği seçimlerinde demokratik olmayan ve çiftçinin tam manasıyla temsil edilmediği seçimlerde Bayraktar’ın karşısına yine kimse aday olamamıştı. Bayraktar’ı seçecek 300 üst kurul delegesi, TOBB, sendikalar ve hiçbir meslek örgütünde olmayan seçim sisteminden dolayı özel olarak seçildi. Özel olarak seçilecek 300 delege de Bayraktar’ı yeniden Başkan seçmişti. 

Tarımdanhaber

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ