Bayraktar: Üretici ve market fi…

Türkiye Ziraat Odaları Bi…

Yerel Tohum Derneği Artvin Buğda…

Artvin'de tarımın canland…

Bakan Pakdemirli: " Ceylanpınar'…

Tarım ve Orman Bakanı Bek…

Türkiye, Çin'e Süt Satacak!!!

Ticaret Bakanı Ruhsan Pek…

Adana Saylavı Barut: " Tarım Bak…

CHP Adana Saylavı Ayhan B…

Yunaklı: "Salgında çiftçiyi gübr…

ISTANBUL- Tarım Kredi Koo…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Türk Firmaları Damga Vurdu

Her iki yılda bir, Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Agritechnica Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’na Polatlı Ticaret Odası ve 118 firma katılım sağladı.

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ve 15 kişilik heyetten oluşan fuar gezisinde KOSGEB iş gezisi desteği için firmalar başvurusunu yaptı. Bu yıl 10-14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen fuar 388,000 metrekare alanda kurulu alanda yaklaşık 83 firmadan 3 bin firmanın katılımıyla Hannover Expo Center’de gerçekleştirildi.

Türkiye’den 118 firma ülkemizi Almanya’da temsil etti. Römorktan biçerdöverlere kadar son teknoloji binlerce ürünün sergilendiği fuara 4 günde 250 bin-300 bin insanın ziyaret ettiği açıklandı.

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve tarım makinesi imalatı yapan firmalar 4 gün boyunca bütün firmaları ziyaret edip kapasite gelişimine katkıda bulunacak dokümanları elde etme şansı yakaladı. Fuar gezisi ile ilgili açıklama yapan Başkan Sakarya, “Organizasyon, tarım sektörüne ait tüm yenilikleri ve öncü teknolojileri sunarak; çözüm üreten ve benzeri bulunmayan bir platform oluşturmaktadır. Uluslararası teknik tarım sektörünün buluşma noktası konumundaki fuarda 3000’in üzerinde katılımcı firma ürünlerini sergileme fırsatını yakalamıştır. Bu yıl ilk defa biz de Polatlı Ticaret Odası Yönetimi ve tarım makinesi üretici firmalarımızın bu fuarda ziyaret etmesini sağladık. Ben inanıyorum ki bu fuar ilçemizdeki firmalarında ufkunun açılmasında öncü olacaktır. Her iki yılda bir düzenlenen Agritechnica fuarına inşallah süreklilik sağlayıp katılmayı düşünüyoruz. Hatta daha sonraki yıllarda firmalarımızın da orada boy göstermesinden büyük mutluluk duyarız. İhracat yapan birçok firmamız olmasına rağmen kapasite gelişiminde ülke olarak bir hayli geride kaldığımızı bu fuarda görmekteyiz. Yabancı üreticilerin birçoğu bu fuara şov amaçlı katılmış ve adeta büyüklüklerini göstermek için yarışmışlar. Fuarda yer alan bütün Türk firmalarımızı yerlerinde ziyaret ettik ve sohbet etme şansı yakaladık. Bizlerle yakından ilgilendiler. Son 5 yılda, tarım ürünleri ihracatının 4 milyar dolardan 10 milyar dolara yükselmesi, yaş sebze ve meyve üretiminin 30 milyon tondan, 40 milyon tona çıkması ve tarım sektör büyüklüğünün 50 milyar dolara yükselmesi, ülkemizde tarım makinelerine ve malzemelerine olan ihtiyacı giderek arttırmaktadır. Özellikle modern tarım teknikleri uygulanması açısından sektöre ait tüm yeniliklerin yakından takip edildiği ’Agritechnica 2015 Hannover Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’ ülkemizdeki makine, parça ve tarım aletleri üreticilerinin de yoğun ilgisini çekti” dedi.

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ