Bayraktar: Üretici ve market fi…

Türkiye Ziraat Odaları Bi…

Yerel Tohum Derneği Artvin Buğda…

Artvin'de tarımın canland…

Bakan Pakdemirli: " Ceylanpınar'…

Tarım ve Orman Bakanı Bek…

Türkiye, Çin'e Süt Satacak!!!

Ticaret Bakanı Ruhsan Pek…

Adana Saylavı Barut: " Tarım Bak…

CHP Adana Saylavı Ayhan B…

Yunaklı: "Salgında çiftçiyi gübr…

ISTANBUL- Tarım Kredi Koo…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

TARIM SEKTÖRÜ ANTALYA’DA FUARDA BULUŞUYOR

GrowtechEurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 2-5 Aralık tarihleri arasında 30’u aşkın ülkeden 650 markanın katılımıyla Antalya Expo Center’da 15.kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dünyada en yüksek büyüme oranına sahip ilk 5 sektörden biri olan tarım için yılda ortalama 500 milyon dolar iş hacmi oluşturan GrowtechEurasia’ya uluslarararası iş bağlantıları yapmak üzere 11 ülkeden 43 kişilik alım heyeti katılacak.

Türkiye ekonomisinin can damarı tarım sektörü, 2-5 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek 15.GrowtechEurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarında buluşmaya hazırlanıyor. 75 ülkeden 80 bin ziyaretçinin beklendiği GrowtechEurasia Tarım Fuarında, 30’u aşkın ülkeden 650 marka yer alacak. Katılımcılar ve ziyaretçiler Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanları ile ilgili ulusal ve uluslararası alanda başarıya ulaşmış ürün ve hizmetlere 4 gün süreyle GrowtechEurasia çatısı altında ulaşmış olacak.
2015 yılı ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinin bir önceki yılın aynı dönemine göre sabit fiyatlarda yüzde 3.8 oranında büyüme gösterdiğini belirten UBM EMEA (Istanbul) Fuarcılık Grup Direktörü Engin Er, “Tarım sektörümüz Eylül 2015’te açıklanan verilere göre yüzde 6.7 oranında büyüme kaydederek ülke ekonomimizin üzerinde büyüme performansı gösterdi. GrowtechEurasia olarak geçen yıl tarım sektörü için 500 milyon dolarlık iş hacmi yarattık ve bu katkımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, ekonomi bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizasyonuyla Arnavutluk, Azerbaycan, Hırvatistan, Kazakistan, Kırgızıstan, Kosova, Mısır, Suudi arabistan, Tacikistan, Tunus olmak üzere toplam 10 ülkeden 40 kişilik alım heyetini uluslararası iş bağlantıları yapmak üzere GrowtechEurasia’da katılımcılarımızla biraraya getiriyoruz” dedi.
Tarım ve gıda ürünlerine olan ihtiyacın sürekli olduğuna bunun da daha fazla tarımsal üretim anlamına geldiğine dikkat çeken Engin Er, “Dünya genelindeki gıda talebini karşılamak için tarımsal üretim teknikleri her geçen gün gelişiyor modernleşiyor. Ülkemizde de modern tarıma büyük ölçekte yatırım yapılıyor. Tarım, dünya genelinde en fazla büyüme oranına sahip 5 sektörden biri. GrowtechEurasiada ticaretin gelişmesi misyonunun yanında katılımcı ve ziyaretçilerini her yıl sektöre dair en yeni teknoloji, ürün ve yöntemlerle buluşturmayı ve tanıtmayı hedefliyor. Bu yıl da sektöre dair tüm yenilikler GrowtechEurasia’da olacak” diye konuştu.
15. GrowtechEurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, tarım sektörüne artı değer katan yenilikçi projeleri desteklemek üzere Sera Teknolojileri, Tohum, Fide, Fidan, Bitki Besleme ve Koruma, Tarımsal Makine ve Teknolojileri, Sulama Sistemleri ve Ekipmanları kategorilerinde Growtech Tarım Ödülleri veriyor. Bu yıl sekizinci kez düzenlenen Growtech Tarım Ödülleri, 2 Aralık tarihinde fuar alanında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
GrowtechEurasia 2015 Tarım Fuarının ana sponsoru, İnovatif tarım felsefesiyle organik gübre üretimi yapan Bactogen, İletişim Sponsoru, Turkcell Çiftçi Birliği ile dünyanın kişiye özel ilk tarım danışmanlığı servisini sunan Turkcell, Co-sponsoru da bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformu Findeks oldu.

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ