Ziraat Odası varsa Çiftçinin par…

Türkiye Ziraat Odaları Bi…

Cumhurbaşkanı açıkladı: Su yasas…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyi…

Norveçli ve Kanadalılar Tekirdağ…

Norveçli ve Kanadalı firm…

Rusya tonlarca domatesi Türkiye'…

Rusya içinde canlı kurtçu…

Toros ve Altaca'da sonunda – org…

Toros Gübre ve Altaca Hol…

Niğde, 'Patates Araştırma Enstit…

Niğde Patates Araştırma E…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Sürdürülebilir Tarım Dönemi Başlıyor

Lassa sürdürülebilir tarım için yollara düştü…

Lassa’nın, 2013 yılından  bu yana çiftçilerin güvenli yolculuk yapmaları için gerçekleştirdiği “Tarım Sağlamsa, Gelecek Sağlam” projesinin kapsamı her yıl biraz daha genişliyor.

 

Firma 2016 yılında 11 ilde tarımsal alanları ziyaret ediyor.Marka, ziraat mühendisleri ile birlikte iyi bir tarım uygulamaları, verimli araç kullanımı ve güvenli sürüş alanında danışmanlık sunuyor. Lassa ekibi içerisinde yer alan ziraat mühendisleri eşliğinde tarımsal alanlar gezilerek “İyi Tarım Uygulamaları”na yönelik eğitimler verildi. Projenin her durağında çiftçilere, bölgelerinde yetişen ürün çeşitlerine uygun olarak, tarımda verimlilik uygulamaları ve tarım ekonomisi hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti verildi. Ayrıca traktörlerin yoldaki görünürlüğünü artırmak amacıyla reflektör montajı gerçekleştirildi.

 

Amaç farkındalık yaratmak. Bu projenin Brisa’nın ‘Yolculuğunuzun geleceğini tasarlıyoruz” vizyonu doğrultusunda yürütüldüğünü ifade eden Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcı Korhan Korel, “Sürdürülebilirlik kavramını her alanda ele alıyoruz ve tüm paydaşlarımıza değer üretmeye odaklanıyoruz. Tarımla uğraşan çiftçilerimizin güvenliği ve refahı hem bizim için hem de ülkemiz için büyük önem taşıyor. Sektörümüzün öncü markalarına sahip bir şirket olarak özellikle trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pek çok proje yürütüyoruz. Tarım araçları için ışıksız römorkların yol açacağı kazaları önlemek için bugüne kadar 10 bin 740 reflektör montajı yaptık. Bu sene de devam ediyoruz. Çiftçilerimiz bu konuda tedbirli olurlarsa, kazaların önlenebileceğini biliyoruz” diye konuştu. Korel şöyle devam etti: “Bu kapsamda geçen sene 5 bin 425 saat bilgi ve danışmanlık hizmeti verdik. Amacımız; çiftçilerimizin sorunlarını dinleyebilmek, ilgili uzmanlarla yanıt bulabilmek ve çiftçilerimize doğru bilgi sağlayarak kaynaklarını daha verimli kullanmaları konusunda yol göstermek.” Firma geçen yıl bu kapsamda 9 bin 500 çiftçiye ulaştı.

Dünya Çiftçiler Günü’nde Adana’da
Lassa, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Adana’da özel bir etkinlikle kutluyor. Lassa, Adana, Karaisalı ilçe merkezinde bölgedeki çiftçiler için hem tarımsal gelişime dair bilgilerin paylaşıldığı hem de eğlenceli zaman geçirilen bir etkinlik düzenliyor.

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ