3.6 milyarlık bedelli parası na…

CHP’li vekil Akif Hamzaçe…

Hazine Bedelliye Muhtaç!!!

Bedelli askerlikten yılda…

BDDK’dan taksit düzenlemesi…

Bankacılık Düzenleme ve D…

Bakın Araziler Neden Ekilmiyormu…

CHP Niğde Milletvekil…

Ulusal Tarım Programı Tezgahı Te…

Tarım Kredi Kooperati…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Rivos’s Technics Genç Yeteneklere Emanet!

Organik Gübre üretimi ve ticareti yapmak amacıyla 2013 yılının mart ayında kurulan Riverm Limited şirketi bugüne kadar elde ettikleri bilgi birikimleri ve AR-GE çalışmalarıyla Türkiye’de organik tarıma önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.  Riverm Limited sadece solucan gübresi üretmekle kalmıyor aynı zamanda onun teknik kısmına da oldukça önem veriyor.

Bu çerçevede edinmiş oldukları bilgilerle kendi  teknolojisini  üretmek amacıyla Riverm bünyesi altında Rivo’s Technics markasını yarattı ve ileri seviyede bir teknik bölümünü kurdu. Kendi  teknolojisini kendi üreterek organik gübreyi teknik anlamda da desteklemeyi amaçlayan şirket bu alanda gençlerin fikrine de önem vererek onlara büyük fırsatlar sunuyor.

Gökmen Türkoğlu Rivos Technics bölümünden sorumlu genç yeteneklerden. İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü mezunu Türkoğlu, aslında internet yazılımı konusunda sınırsız yeteneklere sahip. Ancak şuan metallerle uğraşıyor. Kendisine bu pozisyona sevk eden nedenleri sorduk:

SORU: Radyo ve Televizyon programcılığı alanında eğitim aldınız. Ancak İnternet yazılımında sınırsız yetenek sahibisiniz. Şu an ise, bunların dışında metallerle uğraşıyorsunuz. Bu serüven çok dikkatimizi çekti. Merak ediyoruz açıkçası?

YANIT:  Solucan gübresi  üretimi ve solucan gübresi teknolojisi ülkemizde henüz yeni kavramlardır. Bu aslında benim içinde önceden düşünülmesi bile olanaksız bir olaydı. Benim ilgi alanım yazılıma yönelikte. Özellikle İnternet  üzerinde web sitesi kurulumu ve karmaşık yazılım sorunları ilgimi çekiyordu.  Bir gün  arkadaşımı ziyarete gitmekle bu yeni iş kesiminde bir şeyler yaptıklarını gördüm. O dönemde Riverm henüz solucan Kültürü üretmek üzerine odaklanmıştı ve doğrudan gübre üretimi aşamasına geçilmiş değildi. Bu benim ilgimi çekti ve daha sık gelip gitmeye ve gelişmeleri gözlemeye başladım.  Solucanların dünyasını keşfettikçe ilgim daha da arttı ve bu işin bir yerinde olmalıyım dedim. Bu başlangıçta amatör bir merakla beni işin içine itti.  Tekirdağ’daki çiftlikte, ihtiyaç olan her alanda her işe koşuyor boşluk olan her yere yetişmeye çalışıyordum.  Bir anlamda ben solucanlarla birlikte öğrenerek büyüdüm diyebilirim.  Metal konusu ise ardından gündeme geldi.  Çünkü solucan gübresi üretmek için mutlaka yöntem geliştirmek gerekiyordu. Bu bir teknik geliştirmeyi zorunlu hale getirmişti ve bizim bu teknolojiyi hazır olarak satın alacağımız hiçbir  ürün sağlayıcı yoktu. O halde kendi ihtiyaç duyduğumuz teknolojiyi kendimiz üretmeye karar verdik. Bu önce amatör bir çaba ile başladı.  Fakat gün geçtikçe iş uzmanlık gerektirdi ve  olgunlaştı. Böylelikle bizde işle birlikte olgunlaştık diyebilirim.

SORU: Günümüzde teknoloji hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Özellikle gençlerin bu alanda büyük başarılarını görüyoruz. Dolayısıyla gençlere büyük fırsatlar tanınıyor. Siz buna bir örneksiniz. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

YANIT:  Özellikle benim görev yaptığım Riverm Limited biz gençler için önemli bir fırsat kapısı. Aslında bu karar Riverm Limited’inde zorunluluktan verdiği bir karar. Bu alanda hiçbir birikim ve bilgi olmadığından  Riverm yapılanırken ihtiyaç duyduğu  teknolojiyi uygulanabilir hale getirmesi gerekiyordu. Bunu ancak  genç yeteneklerle başarabilirdi. Belli bir yaşa gelen ustalar yeni fikirlere pek açık olmuyor, bu yüzden işler geliştirilemiyor.  Halbuki bizim yaşımızdakiler için bu bir fırsat. Tüm hayallerimizi çocukça bir heyecanla deneyip, en iyi olanı seçmek için bir fırsat yaratılmış oluyor. Riverm bize bu fırsatı fazlasıyla sundu. Bizim yaptığımız hataların sonuçta faturası şirkete çıkmış oluyordu bunu da göğüsledi.  Bu bizi şirketimize karşı daha sorumlu hale getirdi.  Artık bir zerrenin bile hesabını yapıyoruz.

SORU:  Rivo’s Technics ne tür makineler üretiyor? Daha fazla ayrıntı verir misiniz?

YANIT:  Rivos Technics Solucan Yatakları, Solucan Gübresi Çayı Makinesi X traktor Gübre Eleği, Solucan Sayan Makinesi, Isıl İşlem Makinesi ve Solucan Üretim Kutusu üretmektedir.

SORU:  Görüyoruz ki, Rivo’s Technics kendi içinde bir fabrika ve sizin gibi genç yeteneklere verilmiş böylesine büyük sorumluluk. Bu markayı daha da ileriye taşımak için ne tür çalışmalar planlıyorsunuz?

YANIT:  Rivos Tecnics markamızı daha ileri taşımak için yeni teknolojileri kullanarak Solucan Yataklarımızda, Çay Makinesi X Traktörlerde, Elek ve Solucan sayan Makinelerimizde elektroniği daha fazla kullanmaya yöneliyoruz. Hali hazırda makineyi başında durarak kontrol eden panolar üretiyoruz. Ancak amacımız ilerleyen zamanda deneyleyerek uzaktan otomasyon sağlamak.

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ