3.6 milyarlık bedelli parası na…

CHP’li vekil Akif Hamzaçe…

Hazine Bedelliye Muhtaç!!!

Bedelli askerlikten yılda…

BDDK’dan taksit düzenlemesi…

Bankacılık Düzenleme ve D…

Bakın Araziler Neden Ekilmiyormu…

CHP Niğde Milletvekil…

Ulusal Tarım Programı Tezgahı Te…

Tarım Kredi Kooperati…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Hayvan ve et ithalatının önüne nasıl geçilecek?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hayvan ve et ithalatının önüne nasıl geçileceğini açıkladı. Türkiye’de et üretiminin 250 bin tona çıkarılması durumunda ithalata ihtiyaç kalmayacağını vurgulayan Çelik, “Küçük baştaki et oranımızı 113 bin tondan, 250 bin tona çıkarırsak, Türkiye hayvan ithalatını gerçekleştirmeyecek” dedi.

Şanlıurfada bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği üyeleriyle bir araya geldi. Şehitlik Çamlık düzenlenen ve Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın da katıldığı toplantıda konuşan Bakan Çelik, et üretiminin 250 bin tona çıkmasıyla et ithalatının önüne geçilebileceğini söyledi. Çelik, şunları kaydetti:

“250 bin ton et elde etsek, Türkiyenin et ihtiyacı olmayacak, Türkiye dışarıdan et ve hayvan ithal etmeyecek. Küçükbaştaki et oranımızı 113 bin tondan, 250 bin tona çıkarırsak, Türkiye hayvan ithalatını gerçekleştirmeyecek. Şanlıurfaya 2 milyon küçükbaş yakışmıyor, 10 milyon küçükbaş hayvan yakışıyor. Bütün hayvanların küpelenmesi dönemine geldik. Bir tek hayvan bile küpesiz kalmayacak.”

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ