3.6 milyarlık bedelli parası na…

CHP’li vekil Akif Hamzaçe…

Hazine Bedelliye Muhtaç!!!

Bedelli askerlikten yılda…

BDDK’dan taksit düzenlemesi…

Bankacılık Düzenleme ve D…

Bakın Araziler Neden Ekilmiyormu…

CHP Niğde Milletvekil…

Ulusal Tarım Programı Tezgahı Te…

Tarım Kredi Kooperati…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Elazığ’da kadın yatırımcılara TKDK’dan destek

TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle proje sahibi kadın yatırımcılar ve basın mensupları ile İl Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Kadınlar Günü kahvaltı programında buluştu.

Programda konuşan İl Koordinatörü Yıldız, kadın girişimcileri önemsediklerinin altını çizerek şöyle konuştu: “Toplumumuzun aynası, başarıların mimarı, temiz nesillerin yetiştiricileri Değerli Kadınlarımız, Anamız, bacımız, yol arkadaşımız, emek ve hayat mücadelemizin en değerli yarısı olan emekçi kadınlar ve bu değerli kadınları topluma anlatan değerli basın mensupları.. Elazığ TKDK İl Koordinatörlüğünün kadın yatırımcılar için düzenlemiş olduğu Kadınlar Günü programına hoş geldiniz diyor ve hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

KADINLAR TOPLUMUN VE AİLENİN TEMELİDİR

Bugün, insanlığın varoluşundan beri hak ve özgürlükler başta olmak üzere emeği için verdiği mücadeleleri ciltler dolusu kitaplara sığmayan kadınların, YANİ BİZLERİN GÜNÜDÜR. Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Kadınlar üretime ve yönetime katılma imkanına kavuştukları her ülkede, toplumsal gelişme çabalarında etkin ve çok önemli roller ile karşımıza çıkmaktadır. Hiçbir ülke, kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve kalkınması mümkün değildir. Yeryüzünde yazılmış her başarı hikayesinin arkasında mutlaka kadın vardır. Yeni başarıların devamı için sorumluluk alamaya devam edeceğiz.

Anadolu’muzun her bölgesinde kahramanlıkları ve mücadeleleriyle günümüze ışık tutan nice cesur analarımız var olmuştur. Bazen cephede, bazen cephenin gerisinde, bazen fabrikada, bazen de fabrikadan yorgun gelen eşini güler yüzle karşılayan bir eş olarak görüyoruz. Bazen de 15 Temmuzlarda kamyonların direksiyonuna geçip demokrasi mücadelelerinde vatan nöbetlerinde görüyoruz. Dediğim gibi ülkemizde kadını toplumun her yerinde en etkili ve sözü kabul edilebilir bir şekilde görebiliyoruz. Bu ülkede, kadınlar sadece evde değil aynı şekilde üretimde de kendilerini daha fazla kabul ettirebilmeleri için devletin pozitif ayrımcılığından iyi bir şekilde faydalanmaları gerekiyor.

ELAZIĞ’DA KADIN YATIRIMCILARLA 27 PROJE İMZALANDI

Bugün TKDK Elazığ İl Koordinatörü olarak sizleri burada görmekten çok mutluyum. Bir kadın olarak sizinle bu mücadelenin içinde olmak beni ziyadesiyle heyecanlandırıyor. Benim kapım burada hepinize açık. Fikirlerinizi yatırıma dönüştürecek her çalışma için istediğiniz zaman kuruma gelip benimle ve personellerimizle görüşebilirsiniz. Kurum olarak Elazığ’da sadece bayan yatırımcılarla imzaladığımız proje sayısı 27 adet olup bunun desteklenen hibe tutarı yaklaşık 24 milyon TL’dir.

‘ÖRNEK KADINLARSINIZ’

Bu tabii ki sevindirici bir rakam olabilir ama asla yeterli bir değildir. TKDK olarak her kadın yatırımcımız sıralama olarak öncelikli yatırımcıdır. Bu fırsatları kadın idarecinin olduğu bir anda çok rahat bir şekilde yatırımlarla üretim ve istihdama çevirebiliriz. Sizler yaptıklarınızla örnek kadınlarsınız. Bu örneklerin her geçen gün artabilmesi için fırsatları iyi değerlendirebilmem iz gerekiyor. Burada toplanan kadın yatırımcı sayısının bundan sonraki her yıl daha fazla artmasını ümit ediyorum ve artacağına da inanıyorum.Tekrardan Kurumum ve şahsım adına sizleri burada görmekten büyük bir onur duyuyorum. Kadınlar günümüzü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Programın sonunda İl Koordinatörü Yıldız, kadın yatırımıcılara,kadın kurum personeli ve kadın basın mensuplarına karanfil dağıtıp toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Programa katılan kadın yatırımcılar, İl Koordinatörlüğü’nün düzenlemiş olduğu program ile alakalı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Kaynak: TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü

Bir cevap yazın

HAKKIMIZDA

KIT’A YAYINLARI

KISIMLAR

PAZAR

YASAL BİLGİ

SOSYAL AĞ